| fuckThisLife a întrebat:

Am windows 7 si vreau sa il bag in limba romana.problema este ca nu am mai avut pana acum acest windows si nu prea stiu cum, mai ales ca acum este in engleza.stiu ca trebuie sa dau la windows update dar nu gasesc nimic acolo, nu exista altceva mai simplu?big grin

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Din cate stiu eu numai windows ultimate are versiunea si in limba romana. si da. se face din windows update acolo cauti language pack la optional update. dar retine doar windows ultimate. celelate versiuni nu merg. dupa ce descarci si instalezi asta, mergi la control panel apoi language and region si vezi acolo change language. alegi romana apoi isi face un log off. apoi, gata ai limba romanahappy daca nu te descurci, scrie pe privat sau la id mess sprintaroiuflorin

| Adrianf a răspuns:

Salut, uite aici un link http://www.topopage.net/windows-7/windows-7-in-limba-romana/ de care sa te ajuti sa faci windows-ul sa fie in limba romana, trebuie doar sa urmezi pasii de acolo. Spor la treaba.