| Eigei a întrebat:

Am Windows 7, si zilele trecute mi-a aparut o eroare cu albastru,. care nu imi dadea voi sa deschid calculatorul,, cand il deschid imi apare eroarea aia, apoi isi da restart, si nici nu imi da voie, sa-i dau launch startu repair, am incercat 4 DVD-uri difrite cu windows 7, si nici unu nu merge, ii dau instal new, apoi imi apare "setup is starting..." si asa ramane, se poate sa fie vreo piesa din el stricata? de asta nu merge? sau nu stiu ajutati-ma, laptopul e inca in garantie dar mie sila sa-l duc la reparat, poate il pot rezolva eu, stie cineva daca ii pot face ceva, sau trebuie dus la services?

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Dacă e în garanție cel mai simplu du-l la service, nu-ți bate capul cu piesele lui fiindcă tot acolo ajungi.

| VladGH a răspuns:

Prietene iti spun eu ca nu ii poti face nimic, cind apare eroare pe fundal albastru este problema de piese. Mie mi s-a intamplat la 2 calculatoare, la care era problema hard discurilor. Dul la garantie