| georgiana9419 a întrebat:

Am windows Vortex si nu-mi merge deloc sunetul la calculator.nici pe youtube,nici in winamp,nici nicaieri. driver-ul de sunet este instalat, dar nu stiu ce are.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in start-run. Scrii acolo dxdiag si dai ok. Lasi sa incarce si apoi in fereastra ce apare dai clcik pe soud si vezi daca ai driverul instalat. Daca da, este o optiune de test pentru sunet.Dai click pe test. Apoi ok. Daca ai driver si nu se aude, poti deschide carcasa de la calculator si faci curatenie cu o pensula moale.Eu folosesc o pensula de ras si uscatorul de par dat la rece. Scoti si placa de sunet,de fapt toate placile si dai bine cu pensula sa curete de praf. Fixezi apoi placa de sunet in locul ei apasand bine,cu grija sa nu se rupa. Daca nici asa nu merge cred ca placa de sunet e arsa. DACA, nu ai placa de sunet, vazuta unde ti-am spus, poti descarca driverul placi de sunet, Realtech de pe internet. Auditie placuta.happy