| Crystysm a întrebat:

Daca vreau sa instalez windows 7 pe de pe stick, acesta trebuie sa fie gol?
Si cum fac sa sterg tot din pc la instalare?

12 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Da,sticul trebuie sa fie gol, daca nu este gol trebuie sa iti salvezi fisierele de pe stick in alt pc sau pe alt stick, cand vei face stick-ul cu windows se va sterge automat tot de pe stick. Ca sa stergi tot din pc este alta intrebare, vrei sa ai doar o partitie sau doua? exact cum a zis si colegul " Deci uite cand bagi sticku ti-se scrie: Windows is loading files, astepti, dupa aia dai Next, Install now, I accept license terms, next, Aici trebuie sa imi zici mie ceva, dai la Custom (ADVANCED), Si zi-mi cati GB ai la Disk 0 Partition 2. " trebuie asistenta constanta daca nu sti cum se face. Windows-ul ca sa il pui pe stick ai nevoie de un program si anume http://wudt.codeplex.com/# aici ai si instructiuni https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

| DjNick112 a răspuns:

Iti recomand sa faci stick-ul bootable prin urmatoarele comenzi.

! Start > Cmd > Clik dreapta Run As Administrator
2. Diskpart
3. List disk
4. Select disk 1.
5. Clean
6.Create partition primary
7. Select partition 1 (sau care partitie e stik-ul)
8.Active
9. Format fs=fat32 quick
10. exit
11. Copy fisierele din windows pe stick.
Dupa cum observi poti sa ai orice pe stick, prin comenzi dai format si se sterge totul

Iar sa stergi ce ai pe pc, stergi frumos partitiile si faci altele apoi le formatezi (fie din windows fie de acolo) sau daca nu, pur si simplu formatezi partitiile cand instalezi windowsul, ai acolo optiuni

| Crystysm explică (pentru DjNick112):

Ai skype?

| DjNick112 a răspuns (pentru Crystysm):

Am, Dj Nick' (cu apostrof)

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Tu vrei ca cand instalezi windows 7 sa ti-se stearga tot de pe pc sa fie curat nu?

| Crystysm explică (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Da

| K0sti a răspuns (pentru Crystysm):

Cum DA ma aiuritule! Ma sus spui ca de pe stick! Zici chiar sorry!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Deci uite cand bagi sticku ti-se scrie: Windows is loading files, astepti, dupa aia dai Next, Install now, I accept license terms, next, Aici trebuie sa imi zici mie ceva, dai la Custom (ADVANCED), Si zi-mi cati GB ai la Disk 0 Partition 2.

| Crystysm explică (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Da dar stickul trebuie sa fie gol cand instalez windowsul?

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Nu, Doamne, Pai cum sa mai instalezi windows =]]]]]

| Crystysm explică (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Ma refer daca trebuie sa sterg ce mai am eu in el. poze muzica etc

| Crystysm explică:

De pe stick sorry