| ioanamonica a întrebat:

Am windows xp. Vreau sa imi pun parola pe fisierele mele personale cum ar fi la poze, filme etc si nu stiu cum se face.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le arhivezi cu parola. Se poate folosi WinRar sau 7zip, dar sa ai grija ca la modul de arhivare sa alegi "store", ca sa nu dureze foarte mult arhivarea.
Cu click dreapta pe fisiere, alegi add to archive (in cazul Winrar), advanced, set password (stabilesti o parola) - OK.
Sa ai grija sa nu uiti parola, fiindca altfel fisierele nu se mai pot recupera.