| ALLLLLESIAAA a întrebat:

Am windows7 pe laptopul meu dar tot nu pot scrie cu diacritice,daca mai sunt raspunsuri prin care pot face tastatura mea sa aiba diacritice, dau funda! ps:am tastatura la fir!

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu prea reusesc sa pricep mare lucru din ghiveciul ala scris de tine dar, ca sa scrii cu diacritice, intri in Control Pannel->Regional and Languages-> Keyboard and Languages-> Install/uninstall->Romana-> apply
Cand vrei sa scrii cu diacritice, dai click pe EN jos, in dreapta si alegi RO.