| floridc a întrebat:

An un frigider Gorenje. Este numai frigider, nu are congelator. De ceva vreme imi face gheata in partea de sus. Stie cineva ce s-ar fi putut intampla?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ca usa sa nu inchida bine. Se poate verifica cu o foaie de hirtie. Se introduce o foaie de hirtie intre usa si frigider si se inchide usa. Hirtia nu trebuie sa se poata misca...

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Intră aer pe lângă garnitura de etanşeizare (cea aflată de jur împrejurul uşii ), probabil şi-a pierdut elasticitatea şi a devenit dură. Se găsesc de cumpărat, eventual la un centru service.

| georgegs a răspuns:

Da, l-ai.lasat.deschis.prea.mult.,

| floridc explică:

Multumesc pentru raspunsuri.