| Nane a întrebat:

Antivirusul mananca din ram? am bagat kaspersky si dupa ce intru in fifa, joc putin si imi da eroare... daca bag un antivirus mai slab ca nod 32 sau avira nu mai face probleme.

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Orice aplicatie foloseste din memoria ram pentru a rula! la fel face si antivirusul! posibil, daca ai descoperit asta, ca sa ai un sistem slab pentru kaspersky+joc! oricum kaspersky e printre cei mai buni, dar ai doua optiuni : ori folosesti alt antivirus ca sa nu ai probleme cand te joci, ori pui kaspersky dar il inchizi cat timp te joci! bafta!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fi atent ce trebuie sa faci! Te duci la setari (in dreapta sus pe pagina de la kaspersky) si acolo dai clik pe a 4 a fereastra din stanga sus(are un plic pe ea) si apoi clik pe profil jocuri si in noua fereastra deschisa iti setezi antivirusul pentru jocuri, de fapt bifezi''utilizare profil jocuri''... enjoy!

Apache
| Apache a răspuns:

Karspersky mananca foarte multe resurse :...tr sa ai calculator bun pentru karspersky!

| 334499 a răspuns:

Nod 32 si avira nu sunt antivirusi.de aia n-ai probleme cu ei happypentru kaspersky iti cam trebuie sistem.mai ales pentru ultima versiune

| kleorys a răspuns:

Eu folosesc avira antivir cu comodo, eu nu zic ca sunt slabe pentru ca si eu ma joc, lucrez pe calculator cu programe complicate si merge totul OK. Fara virusuriwinking

| xamix a răspuns:

Nu mananca din ram mananca din resursele calculatorului

| philips a răspuns:

Da binenteles. Karspersky e cel mai bun dar foloseste cea mai multe memorie... daca nu dispui de multi rami iti recomand avira!