| Mihaela_2645 a întrebat:

Anul trecut mi-am cumparat o multifunctionala Canon. Am reincarcat cartusele de 2 ori in aceasta perioada, iar acum nu o mai pot folosi pentru ca imi da o eroare E 5. Stie cineva ce pot sa ii fac? Cartusele sunt pline si nu stiu ce pot sa ii fac. Am incercat si Reset, dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| Zuga a răspuns:

Asemanator am patit si eu la un hp si din cate stiu eu trebuie sa resetezi cartusele adcia imp sa le vada ca fiid noi am gasit ceva dar e pentru hp dar cred ca gassesti si pentru canon

http://www.ink-refills-ink.com/InfoPages/HP%20Resets/reset_56_58.htm

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca este profesionala si asa cred/sau poate marca Canon nu este corespunzatoare/ trebuie folosita macar o data la 2 zile, altfel se usuca tusul din cartuse si la un momendat da eroare...sufar si eu de acelasi sindrom ca si al tau de vreo 4 ani de zile, am lasat-o balta si trag la xerox in oras...categoric a fost facuta sa fie un "Canon" pentru noi.

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer cred ca o sa o arunci EU am la fel si nu mai merge e varza. poate afli tu ceva si mi spui si mie

| Alecsie. a răspuns:

Nu sunt sigura dar si mie mi s-a stricat o Canon si a trebuit sa-mi iau alta. Mie mi s-a stricat pentru ca nu prea a fost folosita. Ar trebui sa te duci de unde ai cumparat-o... poate face ceva. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Exact asa mi s-a intamplat si mie. O multifunctionala Canon, am reincarcat cartusele, iar dupa o perioada imi de eroare, dar imi apare 4 nu 5. Eu am luat cartuse noi si s-a rezolvat problema. Asa se intampla cu primele cartusuri. Le incarci de cateva ori, apoi gata. S'au dus.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut schimb de cartuse cu o vecina.Are o multifunctionala identica si avea si ea aceiasi problema.Acum imi merge. Daca aveti cu cine sa faceti schimb, incercati!