| ElenaGhilbert a întrebat:

Aplicatia `Viber` te costa ceva pe telefonul mobil?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai o conexiune de net wifi sau vreo optiune de net pe mobil nu te costa nimic

| Rax a răspuns:

Aplicatia Viber este gratuita.

| GabiMihai08 a răspuns:

Ca sa o descarci din Magazin Play u te costa nimic, o sa ai nevoie de internet ca sa trimiti mesaje.

| ElenaGhilbert explică (pentru GabiMihai08):

Dar ca sa suni? TE COSTA CEVA?

| GabiMihai08 a răspuns (pentru ElenaGhilbert):

E gratis si cand vine vorba de apeluri.

| RAY a răspuns (pentru ElenaGhilbert):

Dar ai neoie de o viteza buna, un 4g

| GabiMihai08 a răspuns:

Nici pentru functia de apeluri nu te va costa ceva. Deci poti vorbi in voie oriunde in lume.

| BadBoy1998 a răspuns:

Viber este gratuit suni si trimiti mesaje si in alte tari (eu am vorbit in Italia). Aplicatia Viber este creata de la cei care au creat Watsapp! Funda?

| Rax a răspuns (pentru BadBoy1998):

Viber nu e deloc creata de cei care au creat Whatsapp!

| BadBoy1998 a răspuns (pentru Rax):

BA DA!

| Rax a răspuns (pentru BadBoy1998):

Un exemplu îl oferă Jan Koum, care a părăsit țara împreună cu familia sa pe când avea doar 14 ani, mutându-se în America, și care este fondatorul aplicației WhatsApp, care tocmai a fost cumpărată de Facebook, pentru 19 miliarde de dolari.
de Viber nu am gasit

| Rax a răspuns (pentru Rax):

Dar daca ar fi acelasi ar fi pomenit de ambele...