| Justmeandmyleg a întrebat:

Aprind modem si wireless si cand vreau sa intru pe internet de pe laptop imi zice activare capacitate fara fir: aceasta se poate face prin utilizarea unui comutator, care este de obicei aflat in fata sau pe partea laterala a computerului, sau prin utilizarea unei combinatii de taste functionale. Cum pot rezolva aceasta problema? Ce trebuie sa fac ca sa imi mearga internetul pe laptop?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate ca nu l-ai instalat. Conecteaza router-ul la reteaua electrica si la internet (laptop-ul are modem wireless incorporat) si intri prin Start/Control Panel/Network Options/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare, New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!