| kMirke a întrebat:

Are ceva daca instalez jocurile in D?
C-ul l-as tine pentru programe si mai am 30 GB liber. In D am 400 liber, si l-as tine pentru jocuri, muzica si filme!

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

Este foarte bine.
Le tii pe partitia D.Cand vei reinstala sistemul de operare nu stergi jocurile.Ele vor rula, nu trebuie sa le instalezi din nou, doar ca la cele mai multe dintre ele se vor pierde salvarile.Trebuie doar sa instalezi programele care ajuta la jocuri:directx, Visual C++(2008, 2010,2012),NET Framework, eventual Origin, Steam.
Eu am un hard disk de 1 TB pentru jocuri.Am 40 si ceva de jocuri pe el, care ocupa 550 GB.Nu am intalnit nici un joc care sa nu mearga direct play cum se zice.

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Intotdeauna sa stii ca Windowsul se tine pe Partitia C. Pentru programe, muzica, filme, si alte, este D. Daca nu vei face asa, pe zi ce trece - windowsul se va transforma intr-un sloooooooooooooooooww-POK

| Aallexxuuttzzuu a răspuns:

Este foarte bine ce faci deoarece C-ul este pentru Windows si diferite programe, iar D-ul, F-ul depinde cate partitii ai sunt facute pentru jocuri, muzica, poze, filme, adica pentru fisierele tale personale. Funda?

| Chiburashka01 a răspuns:

Nu are absolut nimic fix pentru asta este facut D-ul: pentru a pune fisierele personale, adica jocuri, muzica, poze, filme etc.