| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Are cineva vreo idee despre ce i se intampla calculatorului meu? Stau cateva minute pe el si se restarteaza... (am avut Blue Screen la un calculator dar am scapat de el...) Asta ce-o avea? O fi prea solicitat? caci merge aproape toata ziua. Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Lzz a răspuns:

Problema vine de la procesor.Pasta termoconductoare care uneste procesorul de cooler s-a dus.Acele restarturi se datoreaza incalzirii procesorului(in BIOS exista o setare pentru temperatura procesorului, odata ce temperatura este depasita pc se stinge/se restarteaza pentru a preveni arderea procesorului.)Parerea mea este sa te duci la un magazin de calculatoare si sa intrebi de "pasta termoconductoare"(este in jur de 10 lei).O sa gasesti o multitudine de tutoriale pe net care te vor ajuta sa inlocuieste pasta.Toate cele bune. funda?:d

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Lzz):

Cum fac sa dau update la bios?

| Lzz a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Poti incerca pe youtube..cautand how to update my bBIOS version..sau pe google