| eugen111222 a întrebat:

Are un prieten un telefon SAMSUNG SGH j700 si de cateva zile are probleme cu tastele de pe sina de sus.La inceput unele mergeau daca apasai de mai multe ori, apoi altele faceau tot la fel, iar acum nu mai merge decat tasta de inchidere, restul DELOC.
Spuneti-mi va rog ce ar putea avea.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

In cazul acesta problema consta in defectarea benzii flexibile care face legatura dintre partea culisanta (display, difuzor, vibrator, taste superioare si butonul de pornit/oprit) si restul telefonului, iar in situatia asta nu se mai poate face nimic decat inlocuirea acestei benzi cu o alta functionala (noua) la un atelier de specialitate, unde costa aproximativ intre 50 si 100 lei cu manopera cu tot.

1 răspuns:
| sinblade27 a răspuns:

Butoanele de sus si diplayul sunt pe aceeasi banda e posibil sa fie intrerupta intra pe gsmnet.ro si vezi cat ar costa una