| necu91 a întrebat:

As dori sa stiu ce ii pot face la pc. daca sta 4 ore aprins se opreste singur, daca il pornesc iarasi se opreste mai repede. si tot asa. am o banuiala ca de la cooler ar fi. astept pareri happy

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Se supraincalzeste. Trebuie desfacuta carcasa si suflate de praf atat coolerul de pe procesor cat si sursa de alimentare. Daca ai cooler si pe placa video, umbli si acolo. De preferat sa apelezi la ajutorul cuiva care a mai facut aceasta operatiune sau sa duci unitatea la un service, nu are sa-ti ceara mai mult de 10-15 lei decat daca sunt prea flamanzi de bani, si atunci mergi in alta parte. Succes!

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Posibil sa fie o problema cu temperaturile. Curata-l de praf si schimba pasta termoconductoare dintre cooler si procesor. Daca nu te pricepi du-l la un service it. Deasemenea poate sa fie o problema si cu sursa, si placa video se poate supraincalzi.

| comansorin a răspuns:

Ai un virus...CAL Troian! Ai 2 solutii:
1)Instalezi un AntiVirus
SAU
2)Reinstalezi Windowsul.
Funta?

| OaNa_1163 a răspuns:

Pai...si mie mi se intampla asta dar problema este placa de baza... daca ai laptopbig grin fundita?puppy dog eyes