| ILIKEBLUE a întrebat:

As dori si eu o recomandare de placa de baza pentru procesorul asta http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/pentium-dual-cor e-g860-30ghz-box/ care sa mai suporte si i3 i5 si i7.Pentru ca in viitor voi veni cu o imbunatatire.In prezent il vreau pe acesta pentru putin render si catva fraps Vreau sa mentionez ca voi avea si 8gb ram si un sapphire amd radeon hd 7770 ghz-edition vapor-x!

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-b75m-d3h/
Chipset B75, suporta toate procesoarele pe socket 1155(inclusiv Ivy Brigde), ceea ce iti permite sa faci upgrade la orice procesor doresti pe socketul 1155.

| ILIKEBLUE explică (pentru BLKZ):

Chair si pentium-urile?

| BLKZ a răspuns (pentru ILIKEBLUE):

Da, toate procesoarele pe socket 1155(celeron, pentium, i3, i5 si i7).

5 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Ne poti spune si bugetul?

| ILIKEBLUE explică:

Am uitat sa mentionez ca il vreau pentru gaming

| ILIKEBLUE explică:

Maxim 300 lei big grin