| lAuRitAs a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum as putea sa programez pc sa se deschida sa o anumita ora si sa se deschida de exemplu winamp... thx big grin dau fundita happy

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi era un progrămel dar nu putea să facă numa să îl închidă la ora stabilită dce tine, dar dacă tot vrei să îţi pornească automat un program o dată cu Windows-ul, ia legătura cu mine şi o să îţi explic on line.Succese

| sinblade27 a răspuns:

Nu ai posibilitate in bios pentru autodeclansare a butonului de power singura alternativa de pornire ar fi prin parola adica sa deschizi calc prin apasarea mai multor taste cauta la powermanagement in bios sa vezi ce obtiuni ai. singurele care pot porni automat sunt workstation-urile de la HP dar o placa de baza de genul ala costa cam 2000 de euro. pentru winamp intra in program files la start menu dai click dreapta explore si adaugi un shorcut de winamp pentru winamp sa iti porneasca automat muzica exista un plugin numit autostart il gasesti pe winamp.com in care ii setezi in cat timp de la pornirea winapului sa inceapa sa iti dea play la melodiile din lista automat dupa lansare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu pc-ul nu cred ca poti, dar daca vrei ca dupa ce se porneste calculatorul sa se porneasca winamp-ul sau mess-ul sau ce alte programe vrei tu este simplu.
Le pui la Star-Up. Ti-as putea explica si cum se pune un program la star-up, dar, nu prea am chef acum.