| Skc a întrebat:

As vrea sa achizitionez un produs Apple si nu sunt sigur( iPod touch 5g sau iPad mini ). Pretul nu conteaza dar am auzit ca sunt destul de egale in performanta dar oricum...sunt produse Apple si sunt scumpe si nu vreau sa dau banii pe un produs de care nu sunt multumit...

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Eu mi-as lua un iPad Mini. Are ecran mai mare, vizionezi filme, multe jocuri merg perfect, merge bine la internet si, din cate am inteles, are si o husa cu tastatura (cred).
Un iPod Touch 5G are ecran Retina Touch, dar nu inteleg la ce iti trebuie, e doar pentru muzica si poze, in test, jocurile se vad cam prost si le controlezi greu pe display-ul ala mic. Singurul avanataj ar fi ca seamana cu iPhone.
Succes! big grin

| Skc explică (pentru RadikalGamer):

Chiar si pe iPod sa vad filme si jocurile merg destul de bine...Un avantaj e ca are blitzlaughing...dar si ca e portabil

2 răspunsuri:
| AAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLEEEE a răspuns:

Depinde de preferintele tale.Eu as alege iPad mini pentru ca are un ecran mai mare decat un iPod Touch.Si in plus de ce nu vrei sa iti ei iPhone (sau vrei sa te incadrezi in suma de 1000-2000 de lei.)eu doar te intreb.Inca o parere eu mi-as lua si iPod Touch ca sa para ca am Iphone.Succes sper sa faci alegerea cea mai buna.