| YURI123 a întrebat:

As vrea sa cumpar un hard disk Samsung HD321KJ SATA II de 320GB si nu il gasesc nicaieri. Stie cineva de unde pot achizitiona unul? (preferabil sa nu fie la mana a 2-a)

Răspuns Câştigător
| YURI123 explică (pentru gelu1970):

Sigur acest site face livrari si in Romania? Din cate vad e in alta limba.

| gelu1970 a răspuns (pentru YURI123):

Ebay e pagina nr 1 in lume cu vanzari online. daca eu in madrid am primit un produs din hong kong cred ca din Germania sa il aduca in Romania nu e dificil. oricum o sa-ti ceara o adresa inainte si in caz ca nu ti-l pot livra o sa-ti spuna.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Totusi yuri de ce trebuie sa fie exact aceeasi marca si model?

| YURI123 explică (pentru gelu1970):

Am un hard disk ars si e acest model. Si nu stiu daca se arde ceva daca iau unul mai mare.

| gelu1970 a răspuns (pentru YURI123):

Daca e vorba de un hdd extern atunci e normal sa cauti acelasi tip. daca e vorba de un hdd pentru pc atunci poti lua unul de 500gb si sa fie sata II in rest nu conteaza capacitatea si marca. conteaza marimea in sine de 2, 5" sau 3, 5" in cazul tau cred ca e vb de 3, 5

| YURI123 explică (pentru gelu1970):

E un hdd intern pentru pc, am citit pe internet ca s-ar putea sa se arda daca iau unul mai mare, cum ar fi unul de 1tb. Cred ca daca e cu mult mai mare decat cel vechi cere mai multa energie decat ii poate da alimentarea.

| gelu1970 a răspuns (pentru YURI123):

Un pc alimenteaza cu 12 v indiferent ca e de 320 gb sau 500 gb sau 1tb. problema e ca atunci cand se arde unul de 1 tb pierzi mai multa informatie. dar eu cred ca 320 gb e putin cam mic. as opta pentru unul de 500gb. in plus unul de 500 intotdeauna iti va da posibilitatea de a avea 20% spatiu liber pentru o functionare optima a windows-ului si a programelor instalate. inca un motiv de a nu te complica. poti cumpara un hdd si in tara romaneasca.