| anonim_3797 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati daca puteti :
De cateva zile mi-a dat un baiat un root. Cu rootul asta as vrea sa fac BNC pentru mirc, problema ii ca nu stiu comenzile pentru a face un BNC. Deci care sunt comenzile pentru BNC?
Si bun sa zicem ca totul a mers super si acum am BNC dar cum il bag pe mirc?
Daca puteti zicetim sau macar dati-mi niste siteuri, ca eu numai prostii am gasit.
Si sa nu uit, vreau sa stiu toate acestea nu pentru a face infractionalitati ci pentru a sti ceva mai mult decat alti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va suparati ce inseamna root.

| anonim_3797 explică:

ROOT - este superuser-ul (Administratorul) de pe un comp care are instalat un Sistem de operare UNIX/Linux-like