| RainOfColors a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un aparat foto bunicel la un pret nu foarte mare. M-am gandit la Nikon Coolpix l310. Credeti ca as putea gasi un aparat cu caracteristici asemanatoare, care face poze cam la fel de bune, dar la un pret mai mic? Ceva sugestii? Mersi.

9 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Nu conteaza firma...trebuie sa te uiti dupa pixeli in primul rand sa aiba cat mai multi 12-14-16 mpx... dupa focalizare sa fie cat mai mare de ex: 6.8-20.4mm sau 8.5-27.3mm
zoom bunicel 4-5x sau chiar mai mare....si sa nu fie pe baterii, eventual cu incarcator...du-te si tu pe la altex, domo si te lasa aia sa probezi pe care vrei..pe mine m-au lasat si le-am incercat pe toate! bafta

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Este o diversitate atat de mare incat orice aparat de " firma " e bun fiindca nicio firma nu doreste sa isi piarda clieni si renumele, dar totusi nu iti trebuie fix un model, poti sa dai un raid printr-un shopig center ( cum e la Sibiu : Shoping Center Sibiu, scuze daca nu am scris corect ) si te uiti la toate, si care il au pe stoc si iti convine, e perfect fiindca e o mare de diversitate si cam toate sunt bune

| mixxjim a răspuns:

Dupa mine cele mai bune aparate foto sunt cele de la Sony, imaginea de la ele nu se compara cu niciuna alta - parere auzita de la multa lume. eu am unul de ceva ani buni, dupa care mi-am luat un Olympus in genul astuia de-l vrei tu, apoi un Nikon si pina la urma tot la Sony m-am intors. cate capete, atitea idei :)) vezi ca astia de la eMAG au reducere la aparatul tau http://www.emag.ro/......-pVNA170E1

| RainOfColors explică (pentru mixxjim):

Si acum ce aparat folosesti?

| mixxjim a răspuns (pentru RainOfColors):

Depinde, asa de toata ziua acel Sony de care-ti spuneam, am din cel mic, cand merg prin excursii, in special prin strainatate iau si Olympusul pentru chestii de genul castele sau peisaje mai deosebite pentru ca are un zoom foarte mare, dar la culori nu se compara happy

| RainOfColors explică (pentru mixxjim):

Ce modele sunt?

| mixxjim a răspuns (pentru RainOfColors):

Sony e un cyber-shot dsc-st80, am inteles ca nici nu se mai fac, iar Olympus este sp-550 uz. Sony sunt scumpe insa, ala al meu a fost o mare galagie de bani acum ani buni happy

| gIiiIolil a răspuns:

I-ati un Cannon A3100 e foarte bun, are 11, 2 megapixeli happy