| anonimul a întrebat:

As vrea sa-mi iau un telefon si nu ma pot decide intre samsung galaxy ace si lg optimus sol.amandoua sunt la acelasi pret. am vazut ca lg-u este mai bun dar stiu ca lg-urile nu sunt rezistente si se strica repede. ce credeti ca ar trebui sa-mi iau?

5 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Ambele sunt foarte oribile. Pe bune, oribile.
Alege Motorola Defy, este cam pe acolo cu pretul, poate o idee mai mult.
Motive pentru Defy:
1.Este rezistent la apa
2. Defy are un ecran de 3.7" cu o rezolutie de 480x854 si 265 ppi (pixel per inch si este in top 3 la nivel mondial in materie de ppi si are una din cele mai bune rezolutii din segmentul lui); Galaxy avand 3.5 " cu 320x480 si 165 ppi (un ecran oribil, oribil... oribil) si Sol are 3.8 " 480x800 si 246 ppi (fata de Defy, se vad foarte usor pixeli desi este mai ***, spun din experienta)
3.Defy are cel mai bun procesor, un Cortex A8 la 800 Mhz (cu posibilitate de overclock pana la 1.2 Ghz sau chiar 1.5 Ghz) fata de Scorpionul de 1 Ghz de pe Sol (care e decent...) si ARM 11-ele de 800 Mhz a lui Galaxy (care e ok... daca nu faci prea multe).
4.Placi video, toate sunt la fel de bune.
5.Defy are cea mai buna baterie
6.Din nou, e rezistent la apa!

Alege Defy, orice ai face, celelate doua sunt muci, oribile, naspa, uncool...pe langa el!winking

Răspuns utilizator avertizat
| SwettyCat a răspuns:

Buna! Lg optimus sol sa ti-l iei! Funda?

| TbxPitykaa a răspuns:

Hmm... este o intrebare usoaree. Samsung Galaxy Ace cusiguranta este mult mai frumos si nu se strikaa repedee taki-ul eu una pe asta te-as sfatuii sa il iei acum oriqm uhh alegii!

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru TbxPitykaa):

Esti proasta sau doar ti-ai scapat creierul in toaleta?
Macar folositi o exprimare cat de cat la nivelul maimutelor cand raspundeti pe TPU...