| aly300 a întrebat:

As vrea sa-mi inlocuisc procesorul cu unu mai puternic.Ce imi recomandati?
-am AMD athlon II 250
-socket am3

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă postezi ce placă de bază deții la pc o să-ți pot spune cam ce ar fi și un preț. Succes

| aly300 explică (pentru DeyCj):

Asrock n68c-s ucc e placa de baza cu socket am3... si nu prea gasesc pentru socket-ul asta procesoare

| DeyCj a răspuns (pentru aly300):

Vestea bună e ca ai o placă de bază cum trebuie.Aia proasta e că e veche și numai second mai prinzi ceva procesoare.Aruncă un ochi aici:
http://www.okazii.ro/cautare/amd+phenom.html?autoc=write
Succes

| Daniellllll1 a răspuns:

FX 6300, pentru gamingwinking

| aly300 explică (pentru Daniellllll1):

Nu se potriveste...

| Daniellllll1 a răspuns (pentru aly300):

Sunt foarte vechi placile alea de baza. nu stiu daca mai gasesti.

| DeyCj a răspuns (pentru BogdanDediu):

Și cum te-ai gândit să monteze procesor Intel în placă de bază AMD? Poate știi o soluție.Aia ar fi bestial happy