| drigu a întrebat:

As vrea sa stiu:care aparat face poze mai bune dintre Nikon d3100 cu obiectiv 55-200 VR si Canon s110! Multumesc mult! Dau funda la raspunsul cel mai bun cu argumente daca se poate!

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

Diferenta dintre Nikon si, Canon...o face obiectivul! Nikon, facea obiective pentru Canon, inainte sa devina rivali!
Obiectivul 55-200 este un obiectiv de zi (datorita diafragmei)!
Nikon D3100 este un aparat, fantastic, pentru incepatori! Are un meniu extrem de simplu si, este usor de manevrat, controlat, utilizat!
Eu am un Nikon D3100 si, sunt extrem de multumit de el! Plus ca, pe acest DSLR, merg puse destul de multicele obiective!

| drigu explică (pentru MrSoapte):

Deci sa inteleg ca Nikon d3100 este mai bun!

| MrSoapte a răspuns (pentru drigu):

Eu asta as alege