| SICAFLORIN a întrebat:

As vrea sa stiu daca mai pot sa pun o placa video in afara de cea din procesor pentru ca procesorul are placa video integrata. Astept raspunsuri. Funda

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ok. Pentru a te ajuta, precizeaza-mi ce sursa ai la pc, ce placa de baza si ce montior(rezolutia lui). Iar dac vrei, nu e bligatoriu, poti preciza si procesorul, ca sa imi dau seama daca v alimita sau nu noua placa video. Tot important este sa stiu si cati bani poti aloca pentru achizitie.

| Zenithf a răspuns:

Daca are slot pentru placa video (AGP, PSI express, etc. Acum se poarta PCI expres, deci daca ai ceva mai vechi (AGP) nu gasesti placa video decat la 2nd.
http://en.wikipedia.org/wiki/Agp
http://en.wikipedia.org/wiki/Pci_express

| AstonMartin a răspuns:

In primul rand nu are cum sa aiba slot video agp, lol, la un procesor cu video integrat (agp erau prin 2005, proceoarele cu video integrat sunt din 2010/2011).
Sica, poti pune o placa video dedicata, daca vrei recomandari sau ai alte intrebari IT add id my_precious_ring yahoo com.