| SICAFLORIN a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa pun alta placa video in PC daca procesorul are placa video integrata.Sau credeti ca este mai bine ca procesorul sa aiba deja placa video. Astept raspunsuri!

5 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

De obicei cele integrate nu sunt la fel de bune ca cele standalone. Daca vrei poti sa-ti pui alta daca nu poti sa ramai cu asta depinde daca e amd sau Intel

| SICAFLORIN explică (pentru MariusF23):

E AMD cu placa video integrata Radeon HD 6410D

| AstonMartin a răspuns:

Poti sa pui o placa video dedicata, dar daca nu te joci la rezolutii ultra mega high, ai o placa integrata in procesor HD 6410D, care are directX 11, si cam duce si battlefield 3, fifa 12, nfs the run, la rezolutii mai mici. Sau daca iti iei o placa video separata (dedicata), ia-ti una de la amd (ati) cu suport crossfireangryasta daca suporta si placa de baza) ca sa te folosesti de amandoua. Alte intrebari add id my_precious_ring yahoo com.

| NFC5498 a răspuns:

Da bineinteles ca poti.Trebuie sa iti verifici placa de baza in primul rand, sa vezi daca are socket PCI-Express sau ce are si sa fie 2. 0 ca ala e cel mai comun.
Si sa stii ca chiar iti recomand sa iti pui placa video separata ca cu cea integrata nu te joci nici Super Mario Brotherswinking