| UnDeaD96 a întrebat:

Am si eu nevoie sa stiu daca este posibil sa adaug la PC-ul meu o Placa video deoarece eu am o placa video integrata mica si nu stiu daca este poisbil sa mai adaug una astept raspunsuri dau si funda

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Da, se poate. Trebuie doar sa fii atent cand iti procuri placa video sa fie compatibila cu placa de baza, adica sa se potriveasca la slot. Daca ai slot AGP si iei placa PCIExpress, nu ti se potriveste si ai dat banii degeaba. Succes!

| Minks a răspuns:

Poti, numai sa ai sloturi PCI-E sau AGP. Intra in dxdiag si imi zici ce scrie la system model, si imi spui si un buget maxim pentru placa video si o sa iti recomand una.

| ÖpëиTPU a răspuns:

Poti sa adaugi daca placa are socket de legat placile intre ele, adica placa video trebuie sa aiba loc pentru o mufa cu care sa o poti lega si pe cealalta.

| yasmin1407 a răspuns:

Dap se poatebig grin asa am si eu calculatorulbig grin