| iullyan22 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum as putea sa invat mai multe despre partea hardware a unui calculator.La partea software zic eu ma descurc. Vreau sa ajung sa-mi construiesc propriul meu calculator... da asta e un vis... vreau macar sa stiu sa-mi aleg un computer bun.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia pe bucati fiecare componenta si cauta informatii despre ea pe net. Spre exemplu despre procesor cauta ce inseamna toate datele caracteristice legate de el, fabricanti, modele cum functioneaza samd.

| Laura0 a răspuns:

Hmm...aa de la scoala. poti ruga profesorul de informatica sa-ti spuna, sau sa iei lectii in particular, sau de pe net, daca tot iti plac calculatoarele poti da si la facultatea de informatica, oricum daca intr-adevar vrei sa constuiesti in calculator si ai o super vointa vei reusibig grin.dar sa stii ca-i mai greu decat parelaughing

| BaiatuXXL a răspuns (pentru Laura0):

Mie nu mi se pare greu la calculator! Dar are dreptate Laura0 sa iei lectii

| Laura0 a răspuns:

Mda.dar tot e mai bine sa-ti arate cineva... faci si practicabig grin...