| Bog312 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca laptopurile Lenovo sunt in general bune.

Răspuns Câştigător
| fabi123 a răspuns:

Lenovo este practic fostul IBM care de-a lungul timpului a creat PC si laptopuri destul de laudate.Ca si rezistenta, in timp este foarte calitativ, acum de configuratie depinde si pretul.

10 răspunsuri:
| RobertVali111 a răspuns:

Spunea cineva mai sus ca Lenovo, Hp si Dell sunt cele mai proaste, lucru complet neadevarat in cazul Dell-urilor care sunt printre cele mai bune alaturi de Asus. Dar si Lenovo devin din ce in ce mai bune. big grin

| heyromania a răspuns:

Da este foarte bun! Am un laptop Lenovo si unul Asus si daca as fi sa le compar cu mult, mult mai bun e Lenovo!

| gelu1970 a răspuns:

Cred ca vrei sa stii daca sunt calitative. un laptop e "bun" in functie de configuratia ce o are. Lenovo, in ultimul timp da, a fabricat laptopuri destul de bune calitativ.

| StalkerSoul a răspuns:

Lenovo e cel mai slab laptop impreuna cu HP si DELL oh go on

Incearca Asus, Acer, Toshiba, astea da laptop-uri happy

| gelu1970 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Cele trei ce ai scris ca exemplu de laptopuri bune sunt cele pe care eu le-am avut la reparat cel mai mult, si de care saracii proprietari erau satuli de erorile si functionarea defectuoasa. Toshiba mie personal de asemenea mi se pare bun. insa celelalte... sa ma scuzi, isa cred ca nu ai avut ocazia sa dai cu capul de Acer si Asus, cu toate ca Asus e un fabricant excelent de componente.

| StalkerSoul a răspuns (pentru gelu1970):

Acer are probleme cu coolerele pentru ca pune prea mare procesorul si nu duce calumea. asta e singura problema la fiecare laptop Acer in rest are o performanta ridicata si se misca foarte repede.

Eu am un laptop Toshiba momentan, il am de 10 ani si iti spun sincer ca e in aceeasi stare ca atunci cand l-am cumparat, doar windowsu`l l-am schimba periodic la el, atat!

Iar despre marca Asus nu am ce comenta, din perspectiva mea, acestia creaza cele mai bune laptop-uri

Uite o privire la acest model
http://www.go4it.ro/......-11421755/

are procesor HQ... foarte bun

Cu toate ca laptop-urile nu ajung la performanta pc-urilor in materie de jocuri, acest model m-a impresionat, l-am probat la cineva. merge extrem de bine, am ramas masca cand l-am vazut:) Acum economisesc bani. ca sa imi cumpar si eu unu`l la fel. pentru ca laptop-ul meu s-a cam invechit sa spun asa :)

| gelu1970 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Ok. decizia e a ta. eu as opta pentru un Toshiba actual. insa tu alege cel ce vrei.

| StalkerSoul a răspuns (pentru gelu1970):

Am uitat sa mentionez ca si laptop-urile Alienware sunt foarte bune ca performanta si stabilitate!

| gelu1970 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Sunt cele mai bune pentru gaming. insa pentru gaming sfatuiesc intodeauna un desk.

| AlexL28 a răspuns:

Da, eu am un laptop Lenovo de 1 an si sunt multumit de constructie si calitatea materialelor, dar nu au totusi cel mai bun raport calitate-pret