| andxxxx a întrebat:

As vrea sa stiu si eu dc Laptopul Asus K52JC cu placa DEDICATA de 1GB, nu mi-o recunoaste. Deci pur si simplu la "Adapter Type:" imi scrie Inetl(R) Graphics Media Accelerator HD, in loc sa imi scrie "Nvidia G force 310M". Iar la sectiunea "Dedicated Video Memory:" doar 64 MB amaratzi... este posibil sa am placa video INTEGRATA si nu DEDICATA?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Laptop-ul tau dispune de 2 placi video. O placa e cea dedicata de 1 GB -->NVIDIA GeForce 310 M; A doua e placa video Intel GMA HD integrata in procesor(i3, i5, i7 s. a.)! Banuiesc ca laptop-ul suporta Nvidia Optimus, adica poate sa comute instant intre placa video dedicata si cea integrata ori la cerere ori automat(cea integrata cand esti pe baterie, cea dedicata atunci cand e nevoie de putere grafica mai mare cum ar fi in jocuri).

Instaleaza bine driverele! Poate te mai ajuta si asta: http://www.nvidia.com/object/optimus-win7-x32-notebook-189.79.html

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Zh4HCadTY_A

Poate te ajuta asta :) De asemenea mai poti urmari alte clipuri similare.

http://www.youtube.com/watch?v=PoQZwftcbfM

| andxxxx explică:

Tin sa precizez ca am windows pe 64 de biti

| andxxxx explică:

Da stii cum pot sa comut pe video neintegrat ...ca sa imi vada acel giga dedicat. sa nu imi mai arate 64 MB