| Tudurachioaei_Valentin-Alexandru_1994 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Asus K52Jc (la mana a doua) Problema este ca la placa video imi da Intel(R) HD Graphics inloc de NVIDIA® GeForce® 310M with 1GB DDR3 VRAM, ADICA NU-MI RECUNOASTE DELOC PLACA NVIDIA, FUNDAAAA!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vedeam si fara sa ti se blocheze degetul pe Shift. De unde ai luat drivere si cum ai determinat ca nu e detectata?

| DeyCj a răspuns:

Ai instalat driverele corect?
Ai verificat în BIOS dac placa video este activă sau este setat ca primar la detecție pe VGA în loc de PCI?
Succes

| K0sti a răspuns:

Pai driverele? Cum sa ti-o vada daca nu are drivere?

| Dvmasster1 a răspuns:

E setat din BIOS pe placa video integrata.

| 1lowendgamer1 a răspuns:

Intri in Bios si schimbi placa video folosita de sistem de acolo