| RAY a întrebat:

As vrea sa traduc un film e in limba indiana subtitrarea nu exista nici in engleza sau vreo limba, cum as putea sal traduc in romana?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Salut!
Cauta pe cineva care vorbeste romana si indiana. Pune-l sa-ti traduca fiecare fraza din film.In timp ce el iti traduce intr-un document text scrii timpul unei linii asa:

00:05:30,790 --> 00:05:33,791
Salut! Sunt RAY23TM
de pe TPU.ro

00:05:37,000 --> 00:05:40,045
Caut un traducator pentru
limba indiana

Sper ca ai inteles cum functioneaza.
Important este sa fii cat mai precis la timpii liniilor subtitrarii. Dupa ce ai creat subtitrarea contacteaza-ma si te voi ajuta la implementarea acesteia in film.In functie de formatul filmului subtitrarea va avea o anumita extensie si un anumit fps(frame per second sau imagini pe secunda).
Succes!

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai prietene nu exista modalitate ca sa-l traduci cu un anumit program dupa sonor, este imposibil. ca sa faci o subtitrare la un film (daca stii ce zice in acel film) iti recomand programul asta http://www.softpedia.com/......shop.shtml dar altfel nu stiu cum as putea ca sa-ti fiu de ajutor.

| N0xEterniS a răspuns:

Pai, cu cineva care vorbeste romana si indiana. Altfel nu vad cum e posibil.

| RAY explică (pentru N0xEterniS):

Ma gandeam da nu stiu cum sa scop traducerea care nu exista desi nu are sens nu am ce scoate din film, nici nu cunosc indiana

| Paula_Nicoara_1988 a răspuns:

Filmul indian Kitani Mohabbat Hai-2 || Episode 55 - 5 as vrea sa il vad in limba romana cum as putea face