| anaf a întrebat:

As vrea si eu o aplicatie prin care sa imi pot " localiza " copilul si tot ceea ce face acesta pe telefonul mobil, mesaje, apeluri, whatsapp. Stie cineva o aplicatie pentru ios sau android, vreau sa specific ca el are BlackBerry, si allwiw.. Scuzati categoria

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Trebuie cautat pe google, am citit mai demult, dar nu am salvat linkul. daca se reuseste, trebuie atentie sa nu se deconspire monitorizarea, il poate afecta negativ. Educatia este foarte importanta, sa se feresca de straini, etc. Mai des se foloseste monitorizarea cu camera ascunsa in camera lui. exista in librarii o carte utila: "Copiii invata ceea ce traiesc" e foarte buna.

| Aasdfghj a răspuns:

Unde este intimitate? Va dati seama ca el nu o sa mai aiba niciodata incredere in Dvs? Cand o sa faca 18 ani, o sa-l pierdeti categoric.
Copiii nu vorbesc cu parintii pentru ca majoritatea adultilor nu inteleg ca nu mai suntem in 1900 toamna, acum s-au schimbat multe. Nu zic ca sunt ok cluburile si alte prostii dar majoritate parintilor nici afara in parc nu isi lasa copiii fara sa-i verifice.
Ar trebui sa vorbiti cu el/ea si sa-i spuneti ce va deranjeaza sau sa-i pune-ti anumite intrebari. Copilul o sa va urasca dupa ce afla ceea ce faceti. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Deocamdata pare o dorinta irealizabila ceva utopic, de domeniul viitorului.

| Holiday a răspuns:

Nu mai bine ii implantezi un microfon si o camera de luat vederi in cap, asa obsesia ta de control asupra lui ar fi mai bine satisfacuta.

| Purec a răspuns:

Http://www.spy-phone-app.com/ro

citeste si tu aici. Daca vrei, iti explic si cum sa faci ca sa nu isi dea seama ca e monitorizat. Aplicatia costa, nu e gratuita, dar merita pe deplin :)

Totusi nu incurajez aceasta practica, considerand a fi una total eronata, dar copilul tau, banii tai, viata ta, deci dai inainte :)

| Tulcea a răspuns:

In primul rand da sunt multe dar dc vreti sa il monitorizati? vreti sa dvina un copil inchis in el si fara in credere in parinti asta doriti? >sad

| hittlerrS a răspuns:

Intimitate 0! Mai multa libertate frate ce naiba poate face un copil?
Sau va e frica ca va sparge toata NASA?
Sau va virusa toate calculatoarele F.B.I?
(Saracu copil)