| jl12w7 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca se poate pune un hdd sata 2 intr-un rack extern pe care sa-l pot folosi ca un hdd extern

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, se poate. Eu mi-am luat de curand un rack pentru HDD de 3. 5" pe interfata SATA. Daca e SATA2, e posibil sa nu gasesti HDD sa functioneze pe 2, dar pe SATA normal tot iti va transfera date. happy
Spor!

| adsfsf a răspuns:

Nu cred ca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce-ti trebuie este un adaptor sata 2- USB. Adaptoare sata-sata2 exista. Asadar n-ar trebui sa fie o problema daca e sata sau sata2. Trebuie sa gasesti adaptorul sata 2 - USB. Pentru ca daca vrei sa-l folosesti ca un HDD extern te intereseaza sa-l poti conecta ca un device la USB-ul oricarui PC>