| Ghitahoinaru a întrebat:

As vrea si eu un program de modificat dimensiunile pozelor... Dau funita

Răspuns Câştigător
| ovidius a răspuns:

Http://www.irfanview.com/main_download_engl.htm
După ce îl instalezi, urmezi paşii:
1. Deschizi o poză cu el
2. CTRL+R (resize)
3. La dimensiuni scrii ce vrei (setează-le în pixeli şi bifează "preserve aspect ratio")
4. dai OK. si api CTRL+S (save)

GATA!

PS: Dacă te interesează să păstrezi aceleaşi dimensiuni (800x600 să zicem) darvrei să aibă mai puţini kilo, se poate face tot cu IRFAN. Când salvezi îi dai la JPEG quality valoarea 75. Cu cât e mai mare, va avea mai mulţi kilo. Sub 75 nu merită deoarece vei avea probleme vizibile la calitatea lor.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Photoscape

| silverfaith a răspuns:

Bitza exista o groaza de ele... am sa iti scriu cateva pentru a gasi si a le downloada : PhotoShop, PhotoScape, Reseize, PhotoEdit(din win7)...

| Kity22 a răspuns:

Imikimi.com

| nospacebar a răspuns:

Si ce forma pun pentru marimea unui cd?big grin