| Generalgrevious031 a întrebat:

Va salut! Am o problema cu instalarea de Windows 10 pe x64, mi-am facut stick cu Windows 10 cu Q4OS Imager si dupa ce am facut stick-ul cu Windows 10 am dat restart la laptop si am intrat in Bios ca sa selectez stick-ul si dupa ce am selectat stick-ul imi apare aceasta eroare https://neosmart.net/wiki/0xc000000e-the-boot-selection- failed/ ce sa fac ca sa pot continua instalarea de Windows 10?

Acum rulez Debian /GNU Linux 12.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine ramai pe Linux minte

| DrMihailoviciS a răspuns:

Ai nevoie de Rufus... Dacă nu ai acces la Windows, roagă un prieten sau pe cineva apropiat, mergi la un xerox ceva... Sau, cel mai bine este sa instalezi Windows prin DVD, e cel mai simplu. Cumpără niste dvd-uri, se găsesc la Auchan, și scrie unul cu fișierul iso. Găsești tu un arzător disc pe Linux.

| StefanescuDaniel a răspuns:

Buna ziua! Nu il mai face stick-ul bootabil cu Q4OS Imager ci fa-l cu Rufus si va functiona 100%! Iti las un link ca sa il downloadezi direct, o zi frumoasa sa ai si multa sanatate iti doresc!
https://rufus.ie/en/

| Generalgrevious031 explică (pentru StefanescuDaniel):

Nu merge Rufus pe Debian GNU/Linux 12.

| StefanescuDaniel a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Aaa, tu Linux vrei sa instalezi. Am inteles acum. Eu am crezut ca vrei sa instalezi Windows. Imi cer scuze dar la Linux chiar nu ma pricep deloc. Oricum multa bafta iti doresc domnule si multa sanatate! Numai bine si spor la treaba! Sa te ajute Bunul Dumnezeu in tot ceea ce faci!

| Generalgrevious031 explică (pentru StefanescuDaniel):

Vreau sa instalez Windows 10 nu Linux.

| StefanescuDaniel a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Pai Windows 10 si 11 merge sa instalezi daca faci stick-ul usb cu Rufus. Du-te si tu la un prieten, coleg, vecin ceva si fa-ti stick-ul cu Rufus. Daca erai din Timisoara te ajutam eu. Chiar acum 2 zile am facut si eu exact acelasi lucru fiindca mi-am cumparat un laptop si a functionat perfect. Am si stick-ul gata facut. Daca esti din Timisoara anunta-ma

| doctorandus a răspuns (pentru StefanescuDaniel):

Lol. Eu cand faceam stickuri de instalare pentru Windows 10 sau 11, foloseam un USB stick formatat in FAT32 si despachetam ISO-ul cu 7z sau WinRAR direct pe stick. A da, trebuie sa fie Windows cu ESD (puternic comprimat), nu Windows cu WIM, ca ala nu merge pe FAT32. Nu ma refer la boot.wim.