| Brotacelu a întrebat:

Aseara am incercat sa bag la cineva pe laptop windows-u[xp sau vista...nu conta]
Am bagat prima data Xp [ca asta a fost preferinta persoanei] cand am ajuns la partea cu selectia partitiei in care sa se instaleze windows-u am dat C:// cum trebuia iar cand am dat format, la 3 % a ramas blocat o jumate de ora, am dat restart, dupa care cand ajungeam sa imi arate in care partitie sa bag windows-u imi spunea ca nu are acces si nu imi arata nici o partitie in chenaru ala, am repetat acest lucru de 3-4 ori

Am incercat dupa aceea si Vista... unde aceeasi poveste.cand ajungeam sa aleg partitia, aici imi arata HDD-u intr-o singura partitie [160. ca de atat era] am dat ca sa fac partitii si aici imi aparea acelasi mesaj ...nu pot face partitiile ca nu are acces la HDD.

Sa se fi dus dracu HDD-u?[am ascultat sa vad daca, cârâie...si nu cârâia]
Nu am mai intalnit asa ceva pana acu thinking

[vã rog sã nu bateti câmpii in a da rãspunsuri]
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Daca n-ai rezolvat pana acum, atunci inseamna ca adevarul il contine raspunsul meu nu prea placut, HDD-ul e blocat si nu ai ce sa-i mai faci. Cauza? Habar n-am, mi s-a mai intamplat si mie asa pe un HDD IDE la un desktop, un western digital de 160 gb. Sa-si ia alt hard-disk.

4 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Pai trebuie sa faci prima oara partitia si pe urma sa faci instalarea de windows. ce os a avut inainte pe laptop? LINUX?

| danbnz a răspuns:

Formateaza hdd in NTFS, poate nu era asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga foloseste un windows xp cu drivere sata incorporate, driverele pe care le ai pe cd-u laptop-ului. Driverele sata le implementezi in imaginea xp cu programul nLite. Daca nu te descurci intra pe id-ul meu mircea0388

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal
am si eu o problema la partitia C imi da acces denied si nu am windows pe bootabil dar am luat pe cd windows 7 dar nu imi deschide sidiul
pot sa fac ceva fara sa instalez butabil sau imi trebuie neaparat butabil? astept urgent raspunsuri la ID de mes dygey_mixer_djcosmin