| Nova21 a întrebat:

Assassins Creed 3 va merge sacadat daca am procesor Intel Celeron 1.70 GHz un hard de 360 gb placa video de 2.00 gb?

10 răspunsuri:
| Twatwaffle a răspuns:

N-ai sanse buddy.*hug*

| HardCore7750 a răspuns:

Daca ii placa video DDR5 si 4 gb ram merge

| gmxromania78 a răspuns:

La low-medium va merge ok, procesorul cam slab si ramii dar altadata mentioneaza placa video. Da, cred ca va merge bine la low-med. Succes.

| hashu1985 a răspuns (pentru gmxromania78):

Fi serios, Assasins Creed 3 cere minim dual-core...n-are cum sa-i mearga nici pe low. Efectiv mai departe de filmul de intro si meniul principal, "ingheata"

Uite aici:
Cerinţe de sistem
• OS: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8
• Procesor: 2.66 GHz Intel Core2 Duo E6700 sau 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ sau mai bun
• RAM: 2 GB (4 GB recomandaţi)
• Placă video: 512 MB compatibilă cu DirectX 9.0 si Shader Model 4.0 sau mai bună (vezi lista de plăci video suportate)
• Placă de sunet: compatibilă DirectX 9.0c (5.1 surround sound recomandat)
• DVD-ROM: Drive compatibil cu discurile Dual-layer
• Hard Disk: 17 GB

| gmxromania78 a răspuns (pentru hashu1985):

Nu stiu ce placa video are... sa fie si el mai precis in detalii.

| hashu1985 a răspuns (pentru gmxromania78):

Poate sa aiba si placa video de 4.000 ron, degeaba...nu-i va merge din cauza procesorului.

| hashu1985 a răspuns:

NU iti va merge probabil deloc, din cauza procesorului.Si placa de 2gb nu stiu de ce am eu impresia dar cred ca e pe 64 biti si in cazul asta nici ea nu te ajuta.

| Nova21 explică:

Am procesor Intel celeron dual core am tinut minte gresit si m-am uitat la proprietati

| Anamaria2002 a răspuns:

Nu va merge.

| narcis14 a răspuns:

Www.canyourunit.com si uitate acolo daca il poti rula sau nu.