| anonim_4396 a întrebat:

Astazi a venit unchiul meu ca sa se uite la veche unitate pentru ca atunci cand se incarca windowsul isi dadea restart si el a venit sau uitat prin calculator adica la desfacut si a vazut ca nu are nimica doar trebuie reinstalat windowsul si cum el a scos bateria sa resetat calculatorul si atunci el a intrat in bios si a modificat acolo ca sa porneasca windowsul si dupa aceea a plecat si eu am incercat sa pun windowsul dar nu puteam pentru ca nu boota cd si atunci am intrat in bios si i-am dat pe run the best configuration si atuncia am putut sa dau sa instaleze si a instalat pana acolo cand isi da restart si trebuie sa las sa se incarce windowsul acolo imi scrie ceva de genu eror operating sistem ce trebuie modificat in bios ce a modificat unchiul meu specific ca am amibios.

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ptr ca in bios nu este setat first boot device ----hard! Succes!

| Minks a răspuns:

Wow, de cate ori ai scris ''si'' intr-o fraza laughing