| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am plecat de acasa deimineata si m-am intors seara, am constatat ca laptopul a ramas pornit, internetul imi merge al nai*ii de rau, am incercat sa intru pe sa-mp si nu imi mergeu comenzile /cmds /lv etc... si nu puteam sa scriu nimic in chat, nu mai zic ca abia am intrat pe TPU cu toate ca am viteza mare, 15 mbps dar imi merge ca si cum as avea 1 mbps sau mai putin, help, funda vot heeeeeeeeeeeeeelp am reestartad pc-ul de 2-3 ori, am restartat si modemul internet dar tot asa imi merge, ce sa ii fac? angry

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Stinge pc-ul şi lasăl aşa vreo oră, cred că s-a încins, dacă merge blocat laptop-ul vezi să nu se fii ars vreo memorie ram, dacă merge blocat netul este de la firma respectivă happy

| RB26DETT a răspuns (pentru Evolution):

Poate sa se arda memoria ram daca il las prea mult deschis? :O

| Evolution a răspuns (pentru RB26DETT):

Da logic, doar se încinge procesorul cu placa de bază, ram-ul e în placa de baza... laughing dacă se arde placa de bază e posibil să se arde şi ce e în ea (sau cel puţin unele componente sau niciuna ).
Deaia nu e bine să laşi pc-ul mai mult deschis decât 10 ore... + consumă şi curent

| iLikeToHelp a răspuns:

Pai eu cred ca e din cauza Internetului...Contacteaza firma care ti-a dat modemul de internet. Funda? happy