| vladead1 a întrebat:

Astazi mi-am cumparat un Samsung Galaxy S3 si vreau sa intreb daca sal il las 12 ore la incarcat sau sa il las pana se incarca bateria?

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu are nevoie de formatare. formatarea la baterii se facea la bateriile vechi de tip Ni-MH, astea noi Li-Ion sunt deja formatate din fabrica. il incarci pur si simplu, nu are nevoie de nicio formatare.

| mijlsach a răspuns:

Da

| NyKOOoo a răspuns:

Il lasi 12 ore si te joci pana se descarca apoi il mai bagi inca o data si il lasi tot 12 ore si dupa ce se descarca iar il mai bagi tot 12 ore. dar sa nu te joci in timp ce e la incarcat pentru ca o sa se duca bateria si o sa ti se descarce foarte repede