| aBunnyMind a întrebat:

Ati prefera sa aveti internet prin fibra optica de la o retea de cartier cu viteza de 100 mbps in metro, dar cu limitare de 10GB/zi traficul depasit la viteza de 5mbps sau internet de la o retea nationala cu trafic nelimitat dar prin ADSL de 20mbps?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai asdl 20mbps, nu mb/s, este egal cu 3 mb/s reali. deci eu as merge pr prima varianta.

| mgtow a răspuns:

E la rcs - rds varianta cu 100 mb prin fibra optica si fara limita de viteza sau continut descarcabil.

| aBunnyMind explică (pentru mgtow):

Sa presupunem ca RCS&RDS nu ar fi prezenti in cartierul/localitatea ta. Ai avea de ales intre reteaua locala si cea nationala (Romtelecom-ADSL), pe care ai alege-o?

| mgtow a răspuns (pentru aBunnyMind):

ADSL pentru ca nu vreau sa ma trezesc cu probleme cand descarc ceva din internet. 10 mega am avut cand am fost plecat din tara si mergea destul de bine internetul.

| KodrutZ a răspuns:

ADSL, clar.