| anonim_4396 a întrebat:

Ati putea sa utilizati o buna perioada de timp un PC cu Windows fara a avea instalat un antivirus?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate dar te expui la virusarea lui, mai ales daca navighezi pe internet. Si de ce sa n-ai program antivirus, cand sunt atatea gratuite? Numai bine!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, eu unul pot utiliza fara a avea un ativirus instalat, pentru ca stiu de unde sa descarc aplicatii fara a avea virusi.
Si chiar daca nu as sti, windows-ul poate functiona destul timp cu mai multe tipuri de virusi, asta pana ajunge la un moment critic in care nu prea mai poti face nimic, nici macar sa deschizi My Computer. Dupa ce se ajunge la punctul critic, singura solutie(cel putin pentru mine) este reinstalarea windows-ului, stergerea partitiilor si crearea altora noi

| cornel13 a răspuns:

Da in jur de 3-4 luni daca nu iei orice dupa net daca luati dupa trackere (programe, jocuri, etc). atat m-a dus pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mihaidavidoglu1954, daca imi citesti intrebarea...te rog sa-mi raspunzi la obiect(altfel ignora) si nu sa imi omori intrebarea cu lumea Linux&Open Office si alte chestii open-source si gratuite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Mishuization, asa...si eu am inteles, dar mai multe nu poti spune? In ce conditii folosesti Windows?

| BuBu_6612 a răspuns:

Da pe mine m-a tinut cam un an fara antivirus si nu pot sa zic ca nu luam nimic de pe net. In special muzica poze si filme multe.