| liviumarinel a întrebat:

Aveti idee care este diferenta intre procesoare de calculator Intel Core 2 Duo si Dual Core?

Răspuns Câştigător
| EdwardTeach a răspuns:

Da. Core 2 Duo este o variantă îmbunătăţită al Dual Core-ului.

5 răspunsuri:
| EdwardTeach a răspuns:

Core 2 Duo este generaţia următoare de Dual Core.

| liviumarinel explică (pentru EdwardTeach):

Adica sa inteleg ca sunt mai performante? dar tot pe acelasi concept?

| liviumarinel explică (pentru EdwardTeach):

Multumesc pentru raspuns....pentru ca vreau sa-mi cumpar un pc. la mana a doua si sa stiu ce alegere sa fac.

| EdwardTeach a răspuns (pentru liviumarinel):

Cu plăcere, îmi pare bine că te-am putut lămuri.

| EdwardTeach a răspuns (pentru liviumarinel):

Da. Core 2 Duo este o variantă îmbunătăţită al Dual Core-ului.

| Onyana a răspuns:

Core 2 duo are 2 procesoare.
Dual core are 2 nuclee.
Deci e mai bun core 2 duo.
Core 2 duo e un procesor impartit in doua cu cate un nucleu fiecare.
Dual core este un singur procesor cu doua nuclee.