| omidee a întrebat:

Aveti idee cum e cu centralele astea termice? poti sa o montezi singur, cu familia sau trebuie sa chemi un tehnician? Multumesc

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Tre sa chemi instalatorii.nu dureaza mult.maxim 1 ora.nici nu costa mult.bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| fender92 a răspuns:

Neaparat un om care e de meserie, care se ocupa cu montarea centralelor termice. sa nu te apuci sa o montezi cu altcineva ca s-ar putea sa sari in aerhappy. fara gluma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai avut o noapte grea...
Doar daca foloseai netul sa te uiti si tu ce inseamna o centrala termica, nu puneai o asa intrebare.
Probabil ca la tine in familie toate le faceti singuri! Montati centrale, ve operati de apendicita sau va scoateti dintii... ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a veni in completarea raspunsului meu anterior, adaug ca si eu la randul meu fac multe lucruri singur de o lunga perioada de timp, ce tin de intimitate, nu dau detalii. Dar aici e nevoie de un specialist doamna, nu se pune problema. Cum ziceam, in alte treburi va puteti descurca si singura, eu unul mi-o rezolv zilnic singur. asta e, daca nu sunt in stare de mai mult.cu stima (adolf)

| Tiberius a răspuns:

Trebuie instalat de catre cineva specializat. Oricum iti trebuie si autorizatie si mai multe hartii.

| Ceciliap a răspuns:

Sunt firme specializate pentru asa ceva, cu echipe de tehnicieni...asigura garantii, verificari tehnice periodice etc. exemplu :www.insaterm.ro

| antoniacpetrut a răspuns:

Depinde de tipul de centrala termica dorita ( lemn / gaze / electrica ), dar cel mai bine contactezi un instalator sau un reprezentant de la o firma specializata pentru a vedea ce centrala termica vi se potriveste.