| anonim_4396 a întrebat:

Avioanele logistice de bombardament sau "surveillance", alea mari si cu echipaj de peste 20 de membri, au stewardese?

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

De vreme ce totul a fost filmat de cei de la discovery cred ca a fost adusa pentru emisiune sau cine stie poate era chiar din staff-ul celor care filmau. Sincer nu cred ca ar face o chestie de genul, deoarece stii cum sunt barbatii in armata si tanjesc dupa... ar prabusi avionul daca s-ar afla o femeie sau doua cu ei.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20101113154904AAqeymW un exemplu concret

10 răspunsuri:
| Birjaru a răspuns:

Nu

| Ekcstsy a răspuns:

Alea sunt de armata si nu cred ca isi permite armata sa isi tina soldatii cu stewardese, deci nu laughing. A si nu cred ca au alune la discretie in avioanele alea

| anonim_4396 explică (pentru Ekcstsy):

Alune la discretie n-au nici alelalte... poate la clasa business.

| Ekcstsy a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o aluzie la unele filme in care toti se bat pe alune happy. Da la bussines cam ai tot ce vrei dar si dai

| anonim_4396 explică (pentru Ekcstsy):

Imi place cum gandesti! (faza cu secventa in care toti se bat pe alune)...
Eu sunt nedumerit pen'ca am vazut un documentar pe discovery, cu un avion de-ala strategic de surveillance, in Kuweit, si reporterul filma inauntru baietii de la radar in timp ce dadeau comenzi avioanelor de vanatoare si bombelor teleghidate, si brusc, vad in fundal o stewardesa in minijupa kaki, carand o tava cu cafele sad?!

| anonim_4396 explică (pentru Ekcstsy):

Pai era plin avionul ala de surveillance de fete operatoare la radar. Si nu numai la americani, si eu am o verisoara care a facut scoala de maistri militari navali in C-ta, si e activa de cativa ani ca operatoare militara de radar (bine, nu pe avion, ca n-are armata avioane de-astea). Oricum n0-am auzit avion sa cada de dragul fetelor, mai curand toti sa straduie sa le promoveze in Mile High Club.
Deci sa inteleg ca aia ori ca era un Auxiliary Corps (AFSC), cum zic aia de pe yahoo, ori o racana trimisa dupa cafele, ugh?

| unknownn a răspuns (pentru Ekcstsy):

Depinde cu ce firma zbori.

| Ekcstsy a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact la partea finala si ma scuzi da ok nu se prabusesc avioanele dar nu cred ca femeile din armata au minijup kaki si se etaleaza pe acolo cu tavi de cafele. Ele stiu ce inseamna armata, respectul, subordonarea etc.

| anonim_4396 explică (pentru Ekcstsy):

Le-o fi comandat comandorul sa stea in avion in minijupe kaki de protocol, si sa imparta cafele... pana la urma, vorba ta: unde-i ordin, cu placere!

| Ekcstsy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa dea bine armata la camera ce naiba laughing. Uitati noi va aparam si o ducem bine pe banii vostri cu cafele si gagici laughing)

| Ekcstsy a răspuns (pentru anonim_4396):

De vreme ce totul a fost filmat de cei de la discovery cred ca a fost adusa pentru emisiune sau cine stie poate era chiar din staff-ul celor care filmau. Sincer nu cred ca ar face o chestie de genul, deoarece stii cum sunt barbatii in armata si tanjesc dupa... ar prabusi avionul daca s-ar afla o femeie sau doua cu ei.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20101113154904AAqeymW un exemplu concret