| lover123 a întrebat:

Azi am umblat pe iphon-ul unei colege si am bagat codul de deblocare gresit apoi mi-a aparut sa introduc codul dupa 1 min i-am dat ei telefonul l-a bagat dupa un minut corect a aparut sa bage dupa 15 minute apoi dupa 60 si cand a bagat dupa 60 ii scrie: "iphone deblocat" si mai jos "conectare la ituning" ce trebuie sa fac? e iphone 3 g. se poate repara la service? adica daca ii schimba softul sau nu stiu ceva numai sa mearga? cam cat ar costa reparatia? va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| KyaSnd a răspuns:

Buna si eu am patit asa doar ca nu cu un iphone.am tot bagat parole desi il stiam pana ce mi s-a blocat si nu l-am mai putut debloca l-am dus la un service unde mi-au zis ca in 2 zile il face si ma costa 60 de lei dar cum era inca in garantie l-am dus la Orange(de unde l-am cumparat) mi lau trimis in Bucuresti iar peste o saptamana a fost gata iau schimbat doar softul si nu ma costat nimic. Sper ca te-am ajutat!

| lover123 explică (pentru KyaSnd):

Colega mea a fost la un service si cica trebuie sa astepte o luna pana dispare timpul cand i-a cerut sa astepte cred ca nu se pricep astia sunt si asa cam prostuti multumesc oricum