| Catalinlupu23 a întrebat:

Azi mi-a fost spart yahoo mailul si mi-a fost schimbat si numarul si emailul de pe cont, ce pot face sa-l recuperez?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu mai ai ce face, nu mai ai cum sa primesti cod de verificare.
Alta data iesi din conturile tale dupa folosire si schimba-ti parola macar odata la 3 luni sau in caz de vreo activitate suspecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul anterior mai sta preventiv valabil. Era un link pentru "Contul meu a fost spart", il caut mai tarziu si ti-l dau, daca nu ti l-a dat altcineva pana il gasesc eu.

| Catalinlupu23 explică (pentru anonim_4396):

Pai cum fac un ticket la astia de la yahoo mail ca mi-a fost spart contul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Cauta pe Google "How to send an account hacked ticket to Yahoo".

| Catalinlupu23 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dezactivat prostu yahoo mailul, cum pot sa-l reactivez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Google: "Reactivate Yahoo account". Yahoo sigur are back up si pentru conturi.

| AcelCinevaa a răspuns:

Sa dai recuperare parola și sa răspunzi la întrebările de securitate, dacă îți mai amintești ce răspunsuri ai pus

| Catalinlupu23 explică (pentru AcelCinevaa):

Un link, ca nu gasesc.

| AcelCinevaa a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Pai nu am ce link sa ți dau. Când îți apare parola incorecta, dai recuperare parola/am uitat parola și te vor ghida către întrebările de securitate.

| Catalinlupu23 explică (pentru AcelCinevaa):

Pai are 2fa pe el