| dannys a întrebat:

Buna tuturor.Mi s-a spart contul de Facebook si mi s-a schimbat parola si emailul si cum pot sa il recuperez? Este cineva care se pricepe sa recuperez contul de Facebook va rog.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu daca il mai poti recupera, dar cel putin raporteaza-l ca sa se stearga cel actual.
Din cate stiu s-a mai scris aici pe TPU ca e nevoie de cativa prieteni 2-3-4 sa raporteze faptul ca contul tau a fost spart.
De asemeni poti lua chiar tu legatura cu Facebook sa le zici asta si poate te ajuta ei sa il recuperezi, dar ai nevoie sa le trimiti un act de identitate, sau permis de conducere sau pasaport sau orice act pe care sa apara numele tau, din pacate din cate stiu numele contului trebuie sa fie identic cu cel din acte altfel nu poti demonstra ca esti tu.

| dannys explică (pentru Simpatic):

Buna.Cum pot lua legatura ca nu am o adresa de email si pot demonstra ca numele, prenumele si pozele sunt ale mele ca este facut in regula de peste 10 ani.

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Dacă ești conectata pe un alt device ai avea o șansă.
Schimbi parola și activezi 2 step verification
Dar dacă nu ești conectata. atunci cred că mai bine îți faci un nou cont. sad

| dannys explică (pentru Hyperion7):

Am fost la munca ieri si am vazut email-ul tarziu ca "parola ta de Facebook a fost schimbata cu succes" si am dat ca nu am fost eu si a apucat sa schimbe emailul, nr de tel si parola si cand am dat sa schimb parola, trebuie sa pun vechea parola si noua parola si nu o recunoaste pe a veche. Daca vreau sa o schimb trimite email la un email necunoscut mie.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dannys):

Înțeleg,însă poate ai rămas conectata pe altceva, gen calculator sau alt telefon și poate recapeți contul asa

Răspuns utilizator avertizat