| Xenoverse a întrebat:

Azi mi-am cumparat un SSD SanDisk de 120 gb si vreau sa instalez pe laptop, intrebarea mea este ce trebuie sa fac ca windows-ul sa se instaleze pe SSD?

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai doua solutii: un DVD sau stick boot-abil cu Windows si-l instalezi de nou si o clonare de Windows. Pentru clonare vizualizeaza asta: http://bit.ly/2JtSPyO

Bula
| Bula a răspuns:

Verifici in BIOS ordinea de boot-are:
1. discul de instalare (DVD /stick USB)
2. SSD-ul
3... restul unitatilor
Salvezi modificarile din BIOS, dupa care se va boota de pe discul de instalare.
Cand te intreaba unde vrei sa faci instalarea, indici SD-ul.
In rest urmezi pasii de pe ecran, in mod obisnuit.

| RAY a răspuns:

Sa conectezi ssd ul in laptop si sa instalezi acel sistem de operare =windows 10

| Xenoverse explică (pentru RAY):

Trebuie sa setez din BIOS ca windows 10 sa se instaleze pe SSD?

| RAY a răspuns (pentru Xenoverse):

Pai tu numa un hard ai in laptop ca doar nu ai doua, nu ar exista loc fizic